Aju-uuringud

Uurijad on leidnud, et TM-i praktika viib aju täielikku tasakaalu, mis ilmneb silmapaistvalt ühtlastes ja kooskõlastatud ajuvõngetes. Vaadake diagrammi allpool, mis näitab, et ajuvõnked on TM-i puhul suurel määral kooskõlas (iga joon vastab ühele mõõdupunktile peas). Mittemediteeriva inimese puhul selline kooskõla puudub. Uurijad on ka kinnitanud, et aju selline ühtlane tööviis on võimalik ainult siis, kui inimene ei keskendu ega pinguta ega suuna meelt või keha tegevust.

TM-i harrastamine (suletud silmadega) Tavaline ärkveloleku seisund suletud silmadega 

Enne TM-i ei tundnud aju-uurijad aju sellist kõrgkooskõlastatud tööviisi. Koos teiste näitajatega on selgesti kindlaks tehtud, et transtsendentaalne ehk puhas teadvus on neljas loomulik teadvuseseisund, mis erineb põhimõtteliselt kolmest tavalisest teadvuseseisundist ehk ärkvelolekust, unenägemisest ja sügavast unest.

Lihtsus ja pingutamise puudumine

Meditatsioonid, mis on seotud keskendumisega või mõtete või keha tegevuse (sealhulgas peenenergiate või energiakeskuste) kontrollimisega või tahtelise suunamisega, saavad toimida ainult tavalises ärkvelolekuteadvuse seisundis. Selleks, et jõuda meele kõige rahunenumasse seisundisse ehk puhtasse teadvusesse, on maksimaalne lihtsus ja pingutuse puudumine hädavajalik.

On lihtne luua keerulisi tehnikaid, ja neid on meditatsioonide valdkonnas palju, aga on raske luua lihtsaid ja hästi töötavaid lahendusi.

TM on geniaalselt lihtne ja pingutusevaba ning seetõttu efektiivne lahendus inimarengu soodustamiseks. TM põhineb sügaval mitmetuhandeaastalisel vaimse arengu teavel ja kogemusel mille abil on avastatut kuidas saavutada aju kõige rahulikuma ja harmoonilise seisundi. Seda ei saa reeglipäraselt saavutada lihtsalt lõõgastudes, vaid nõuab spetsiaalset tehnikat. Selles mõttes on TM väga edasijõudnud vaimne tehnika, ka kui on nii lihtne, et kes tahes saab seda valdada.

Kandub üle tegevusse

Kooskõla kasvab reeglipärase praktika läbi kiiresti. Diagrammis allpool jõuab see juba 2 kuu pärast kõrgtasemele. Kuid on oluline,  et koskõla kasvab ka tegevuses väljaspool TM-i. See tähendab, et ülalnäidatud koherentsus TM-i puhul kandub ajutööst üle tegevusse. Teiste sõnadega – aju õpib reeglipärase koherentsusekogemuse kaudu töötama kasvaval määral kooskõlastatult.

Koherentsust on seostatud parema intellektuaalse talitlusega, sealhulgas suurema intelligentsusega  ja loovusega, ning ka suurema vaimse tasakaaluga ja harmooniaga. Koherentsuse kiire areng on heas kooskõlas uurimistulemustega, mis näitavad, et TM arendab inimest mitmekülgselt ja kiiresti.

Ajufüsioloogia lähtekohast on TM ajuarengu protsess, mis toimub seetõttu, et need ajuvõrgustiku kontaktpunktid (sünapsid), mis hoiavad alal kooskõlastatud tööviisi, kinnistuvad läbi kordamise niisamuti, nagu see toimub ka õppeprotsesside puhul. Kuid Transtsendentaalse Mediatsiooni puhul  ei toimu teadmiste omandamine, vaid ajutöö kooskõlastatuse areng. Tegelikult on see optimaalse ajutöö arendamine.

Turvaline

Erinevalt paljudest teistest vaimsest tehnikatest, TM ei pinguta või manipuleeri aju funktsiooni ebaloomulikul viisil. TM annab lihtsalt aju loomuliku kõige rahulikuma sügavalt harmoonilise sesisundi kogemuse, ja see harmoonia stabiliseerib aju kasvaval määral.  See seletab mispärast väga ebastabiilsed, rahutud ja vägivallased õpilased muutuvad aina rahulikumaks mõnede nädalate või kuude praktika läbi.

See tähendab, et Trantsendentaalne Meditatsioon ei muuda isiksust, vaid elimineerib need häired ajus, mis takistavad õpilase tegeliku, stressivaba  ja harmoonilise isiksuse teostamist. Senini on  tavaliselt arvatut, et halb käitumine on iseloomuline, aga TM-i uuring ning ulatuslikud kogemused  näitavad, et see on ajuhäirete tulemus mis ei kuulu iseloomule.

Teine aspekt mis kinnitab TM-i turvalisuse on head kogemused TM-i praktikast sajandite tuhandite kooliõpilaste seas, mis kinnitavad TM-i positiivset efektid mille tagajärjel Brasiilia on otsustanud teha TM-i õppeplaani osaks oma 38.000 riiklikes koolides, ja Suurbrittania on otsustanud rahastada TM-i privaatkoolid jne, vaadake “Saavutused“.

Ulatuslik uuring

Üle 500 uurimistööd on tehtud Transtsendentaalse Meditatsiooni kohta. Nemad näitavad mitmest lähtekohast, et ülalnimetatud ajutööareng on seotud arenguga nii psüholoogiliselt kui füsioloogiselt. Pilt allpool näitab seos ajutöö koherentsuse ja erinevate näitajate vahel:

cohcorrel

Paistab, et kooskõla ja integratsiooni tase aju erinevate osade vahel määrab ajutöö kvaliteedi.

Kogemused koolidest kus rakendatakse TPH näitavad et need teaduslikult avastatud effektid on selles suurusjärgus et nemad toovad kaasa olulist kooliõpilase arengut nii intellektuaalselt kui inimena.

Rohkem uuringu kohta leiate siin:

http://tmkeskus.ee/tm/4koolid.htm#uuring

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: