Suurbritannia rahastab koole, mis kasutavad teadvuse arendamise meetodit

Suurbritannia Haridusministeerium on otsustanud rahastada täiel määral privaatkoole (klassid 1-10), kus kõik õpilased ja õpetajad harrastavad transtsendentaalset meditatiooni (TM). See hõlmab kõiki koolitegevusega seotud kulusid, nii et õppimine, mis varem maksis 7000 naela (8000 EUR) aastas, hakkab sellises koolis olema nüüd täiesti tasuta. See on haruldane privileeg, mida on seni antud ainult väikesele osale Suurbritanni privaatkoolidest.  Suurbrittanias on saanud seda toetust seni ainult kolm kooli.

Briti haridusminister tundis TM-kooli  taotluse vastu eriti suurt huvi.

Kui esimese kooli (Skelmersdale) taotlus jõudis Briti haridusministri Michael Gove lauale, ütles ta “Selle taotluse vastu tunnen ma eriti suurt huvi“. Põhjuseks oli see, et Briti Kooliinspektsioon (OFSTED) oli pärast põhjalikku uuringut andnud koolile erakordelt positiivse hinnangu. Väljavõte hinnangust:

“Kool tagab õpilaste vaimse, kõlbelise, ühiskondliku ja kultuurilise arengu jaoks erakordsed tingimused. Kooli osutatav tähelepanu igale õpilasele ning meditatsiooni rakendamine tasakaalu saavutamiseks on kogu tegevuse põhialus. Selle tagajärjel on õpilased rahulikud, enesekindlad, viisakad ja hoolitsevad. Neil on soov omandada teadmisi ja oskusi ning nad naudivad õppimist.  Suurepärased suhted kogu koolis on aidanud luua väga efektiivse õppekeskkonna, kus kõik tunnevad end turvaliselt ja õpihimulistena.”

Briti hariduseksperdid kiitsid

Kooli õpilaste erakordne edu nii riiklites õppetasmetestides kui üleriiklikes võistlustes on jätnud Briti haridusekspertidele väga hea mulje. Nende kolmeaastase hindamisprotseduuri viimaseks sammuks oli põhjalikult intervjueerida taotlevate koolide esindajaid. TM-i puhul olid aga nende küsimused suunatud peaaegu ainult  sellele, et püüda aru saada “saladusest”, kuidas Maharishi kool on võimaline hoidma end järjekindlalt tipptasemel. Selle ekspertgrupi esimees teatas, et kavatseb õppida kogu perekonnaga TM-i.
Samasugused tulemused kehtivad ka Maharishi kooli kohta Iowas, USA-s, vaadake MSAE.

Veel neli riiki on tunnustanud TM-i koolides

Briti koolisüsteem on olnud eeskujuks mitmete riikide haridustööle terves maailmas. Seepärast on sellel otsusel suur tähtsus. Varem on Guatemaala, El Salvador ja Paraquai otsustanud viia TM-i kõikidesse koolidesse. Hiljuti  (suvel 2012) otsustas Brasiilia lõplikult viia TM-i kõikidesse riigikoolidesse ning rahastada seda riiklikult.
Samuti nagu Inglismaal põhjendasid nad seda sellega, et TM-koolide õpilastel olid erakordselt head tulemused, ning nad arenesid positiivselt nii intellektuaalselt kui inimestena (muuhulgas kaovad kiusamise ja vägivalla probleemid reeglipäraselt koolides, kus kasutatakse TM, ning õpilaste suhted õpetajatega paranevad).  Nende riikide otsus põhineb ulatulslikul kogemusel, sest ladina-ameerika riikides on üle 100.000 õpilase kasutanud koolides TM-i rohkem kui kümme aastat (vaadake siin). Vaadake ka “Kolm ladina-ameerika riiki viivad TM-i koolidesse“.
Ecuador
Guatemala
Paraguay
TM-i silmapaistvalt positiivsed tulemused koolides kinnitavad, et need positiivsed efektid, mida uuringud on TM-i kohta kinnitanud, ei ole midagi sellist, mida saadakse ainult laboritingimustes, vaid nendega kaasnevad ka oulistelt väärtuslikud tagajärjed praktilises elus.
.
TM-i sisseviimine Eesti koolides oleks väga kasulik
.
Nii ülaltoodud praktiliste tulemuste kui ulatuslike uuringute alusel saab suure kindlusega öelda, et TM oleks Eesti koolisüsteemile väga kasulik , mitte ainult ditspliini parandamiseks ja vägivalla/kiusamise probleemide eemaldamiseks, vaid ka selleks, et tõsta terve õpilaskond oluliselt kõrgemale intelligentsuse ja loovuse tasandile ning arendada neid inimestena kõrgemale eneseteostamisele (vaadake mu blogi Eneseteostus).
Saame nii teaduslikute uuringute kui nüüd ka Briti Haridusministeeriumi poolt kinnitatud tulemuste alusel ennustada, et TM-i abil oleks tõepoolest võimalik saavutada meie presidendi poolt seatud eesmärk teha leiutiste genereerimine üheks Eesti peamiseks ekspordiartikliks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: